Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Obnova imunity po prekonaní infekcie

Článok vytvorený: utorok, 10. októbra 2023, 15:31.19
Posledná zmena: utorok, 10. októbra 2023, 15:43.17

Hneď po prekonaní infekcie (vírusovej, bakteriálnej) sa musí v tele prirodzene znížiť reakcia imunitného systému a tým aj zápalový proces. Ukončenie zápalu, ktorý takto splnil svoju funkciu pri akútnom zápale (vírusová, bakteriálna infekcia), je nevyhnutná podmienka dobrého zdravia. Neukončený zápal má za následok vznik rôznych zdravotných problémov (napr. kardiovaskulárne, metabolické a neurologické ochorenia, zápalové ochorenia čriev, ochorenia pľúc, kĺbov, rakovina...).

Po prekonaní akútneho zápalu - infekcie - musí organizmus napraviť poškodenia, ktoré v dôsledku infekcie vznikli. Musí prísť akési poupratovanie miesta zápalu a obnova (regenerácia) poškodených tkanív. Pri tejto regenerácii je dôležitý laktoferín, ktorý dokáže viazať na seba molekuly z vírusov a baktérií, čím znižuje a ukončuje zápal. Štúdie na ľuďoch ukázali, že podávanie laktoferínu vedie k zníženiu zápalových markerov. Laktoferín znižuje teda nielen bakteriálne či vírusové infekcie, ale zápaly celkovo.

Laktoferín má na imunitu regulačné účinky a pôsobí na rôzne typy zápalov, ktoré sú vyvolané rôznymi typmi imunitných buniek. Laktoferín je teda univerzálnou látkou tlmiacou zápaly. Výhoda lakoferínu je aj to, že obnovuje imunitnú rovnováhu, pri narušení ktorej vznikajú autoimunitné a chronické ochorenia, ako ekzém, astma, zápalové ochorenia kĺbov a pod.

LACTOFERIN pure

LACTOFERIN pure obsahuje 200 mg prírodného laktoferínu v každej kapsuli. Vysoko kvalitný čistený laktoferín.

 

Dostupnosť: dodanie cca 10 dní
Cena: 36,00 EUR / ks