Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Zamyslite sa pri kúpe výživového doplnku

Článok vytvorený: streda, 15. februára 2017, 11:50.02
Posledná zmena: štvrtok, 24. novembra 2022, 11:45.20
Nízke ceny produktov nás môžu vyjsť draho.
Prečo by sme si mali viacej vážiť svoje zdravie.
Overenie kvality výživových doplnkov nie je vždy pre spotrebiteľa ľahko dostupné.
Podrobne čítajte etikety, zloženie výrobkov a hlavne zoznam pomocných prídavných látok, ktoré sú síce povolené, ale môžu posôbiť ako alergény, resp. môžu znižovať biologickú dostupnosť výrobku.
Investujte preto do svojho zdravia a užívajte výživové doplnky vysokej kvality.

Ľudia sa vždy potešia poskytnutej zľave (nižšej cene) pri nákupe tovaru. Zľavnený a lacnejší tovar často skutočne nevykazuje horšiu kvalitu, hoci nižšia cena môže byť aj u výrobkov s nízkym obsahom potrebnej účinnej látky. Zákazník väčšinou ale nemá dostatok času alebo je aj trochu pohodlný a neoveruje si kvalitu zakúpeného tovaru. Pri čoraz častejších nákupoch cez internet ani nie je priama možnosť skontrolovať si ponúkaný tovar. Táto situácia býva napríklad u výživových doplnkov, kde by sa zloženie uvedené na etikete dalo zistiť jedine laboratórne.

Jedna americká štúdia exemplárne preukázala, že u 44 druhov výživových doplnkov od 12 rôznych výrobcov až 59% výrobkov neobsahovalo látky uvedené na etikete. Len 44% výrobkov obsahovalo rastlinné druhy uvedené na etikete, tretina výrobkov neuvádzala prípadné nečistoty a prídavné látky. Podobná situácia je aj u európskych výrobcov, pretože nikde nie je stanovené, akou kontrolou na bezpečnosť užívania majú prejsť výživové doplnky. Tieto môžu mať zníženú účinnosť z dôvodu zámeny za lacnejšie, niekedy dokonca aj zdraviu škodlivé suroviny, aby sa znížili náklady na výrobu (veľmi nízka účinnosť je predovšetkým u esenciálnych vitamínov ako napr. B12). Naše zdravie tak doplatí za nekvalitný výrobok.

Akú cenu má naše zdravie? Pýtate sa, prečo by ste si mali kupovať doplnky výživy, veď v prvom rade je za naše zdravie zodpovedná zdravotná poisťovňa, do ktorej odvádzame nemalé peniaze. Toto je síce správna argumentácia, ale za svoje zdravie je spoluzodpovedný aj každý poistenec, ktorý má prispieť rôznymi opatreniami k udržaniu dobrého zdravia, prípadne k doliečeniu prekonanej choroby. Keď sa jedná o vlastné zdravie, je celkom pragmatické nespoliehať sa na druhých, ale vziať rozhodovanie do vlastných rúk. Ako na drahom aute vykonáte každý rok inšpekciu a staráte sa o motorový olej, to isté si treba dožičiť aj pre seba: skutočne zdravú výživu, zmysluplné lekárske prehliadky, pokiaľ je to potrebné a tiež kvalitné doplnky výživy prispôsobené svojim potrebám. Produkty firiem, ktoré Vám ponúkame na našom portáli, Vám k tomu dopomôžu.