Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Čo v skutočnosti znamená posilniť imunitný systém?

Článok vytvorený: streda, 12. októbra 2022, 16:02.25
Posledná zmena: streda, 12. októbra 2022, 16:16.58

Čo v skutočnosti znamená posilniť imunitný systém? Veľa ľudí, ktorí majú v tele problémy s autoimunitou, sa bojí užívať čokoľvek, čo posilňuje imunitný systém, aj keď často bojujú s rôznymi infekciami.

Pred nedávnom bol na trh uvedený výrobok IMMUSE®, ktorého úlohou je posilniť imunitný systém. Poďme sa teda pozrieť, čo je za slovom posilniť. Posilniť neznamená vždy stimulovať. Stimulácia je podnet, ktorý povzbudzuje konanie. Ak začne imunita konať, môže vzniknúť aj zápal. Čiže tu môže u ľudí vznikať obava, aby sa ich chronické zápaly (napr. zápal štítnej žľazy, skleróza multiplex a pod.) ešte viac nezhoršili tým, že sa podporí nadmerné konanie - aktivita imunity, resp. aby sa imunita nedostala do stavu, že im to poškodí zdravie, aj keď nemajú žiadny problém.

Posilniť v skutočnosti znamená, že podporíme imunitný systém v tom, aby sa dokázal prispôsobiť niektorým požiadavkám, ktoré sú na imunitný systém kladené. A jednou z tých požiadaviek je to, aby vedel rýchlo a rázne zakročiť voči patogénom (baktériám, plesniam, vírusom) tak, aby v tele nevznikla choroba.

Teda posilniť imunitu znamená pomôcť imunitnému systému nasmerovať pozornosť tam, kde má imunitný systém pomôcť svojou aktivitou vysporiadať sa s problémom, resp. zabrániť tomu, aby problém vznikol!

Ak sa u vás vyskytujú nejaké imunitné problémy, tak bez vašej pomoci imunitnému systému váš imunitný systém nebude fungovať vyvážene a skôr či neskôr sa dostane do problémov, resp. vaše existujúce zdravotné problémy sa môžu dokonca zhoršiť. Prečo?

Keď v tele prepukne infekčný zápal, aktivuje sa v tele imunita a tá uvoľní cytokíny. Cytokíny sú signálne látky, cez ktoré imunita komunikuje a ktoré uvádzajú do činnosti obranné mechanizmy tela tak, aby sa telo ubránilo nebezpečenstvu. Ale cytokíny dokážu za istých okolností udržiavať zápal pri živote, aj keď ho už nepotrebujeme (zápal má vypáliť, čo nie je v tele potrebné a potom zhasnúť), ba dokonca aj zosilňovať existujúci zápal.

Cytokíny sa tiež uvoľňujú aj pri chronických zápaloch. Ak v tele prebieha chronický zápal a zároveň prepukne infekcia spustená patogénom (napr. vírusom), môže sa tento chronický zápal cez cytokíny uvoľnené pri infekčnom zápale prehĺbiť, resp. spustiť.

Mnohým ľuďom sa po infekciách neraz naštartovali chronické zápalové a autoimunitné ochorenia. Lebo v ich tele už prebiehali zápaly a tie uvoľňovali cytokíny (signálne látky imunity) a infekcia tieto signálne látky zvýšila, čo spustilo kaskádu reakcií s následkom v podobe choroby.

Posilnením imunity teda nepodporujete v tele zápaly, ale snažíte sa pomôcť imunite, aby bola schopná sústrediť sa na riešenie problémov, ktoré vznikajú z jej "nepozornosti".

Ak vaša imunita nevie dobre reagovať na vírusy a vy to pozorujete napr. ako časté infekcie, musíte imunite pomôcť. Lebo aj časté infekcie si môžu vybrať daň na zdraví.

IMMUSE® vám v tomto môže pomôcť tak, že dokáže nasmerovať pozornosť imunity, aby sa vedela sústrediť na vírusy a vedela na vírusy reagovať primerane tvrdo a zničila ich ešte skôr, ako vírusy spustia v tele zápaly. Užívaním IMMUSE® nespúšťate žiadne zápaly, ktorými by ste si mohli poškodiť. Užívaním IMMUSE® len pomáhate imunite, aby bola pripravená chrániť telo pre vírusmi včas, rýchlo a dostatočne razantne.

IMMUSE® je teplom usmrtené probiotikum Lactoccocus lactis kmeň Plasma a jedna dávka obsahuje 50 mg, čo zodpovedá 1 miliarde baktérií. Tieto teplom usmrtené baktérie sa po užití dostávajú do tenkého čreva a tam prichádzajú do kontaktu s vrodenou imunitou, kde patria aj špecialisti na boj s vírusmi: plazmacytoidné dendritické bunky. Plazmacytoidné dendritické bunky sa pri kontakte s IMMUSE® v tenkom čreve dostanú do stavu, že sú schopné dobre a včas reagovať na vírusy vnikajúce do tela. Pritom tieto aktivované bunky nezostávajú len v tenkom čreve, ale prúdia do celého tela, a tak zabezpečujú obranu v celom tele, teda napr. aj ochranu pred respiračnými ochoreniami, kde vírusy najčastejšie pociťujeme.

Takže užívania IMMUSE® sa nemusia báť ani ľudia, ktorí užívajú lieky tlmiace imunitu! IMMUSE®® pôsobí úplne inde ako lieky tlmiace imunitu a užívanie IMMUSE® sa nebije s užívaním liekov potláčajúcich imunitu a zápaly.