Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Marco - liečivá rastlina z Južnej Ameriky - vám pomôže zbaviť sa toxínov

Článok vytvorený: štvrtok, 8. novembra 2018, 19:50.18
Posledná zmena: štvrtok, 8. novembra 2018, 19:54.01

Marco - Ambrosia peruviana - je peruánska rituálna rastlina po stáročia využívaná v etnickej medicíne. Informácie o jej vlastnostiach si miestni obyvatelia odovzdávajú z pokolenia na pokolenie.

Tradične sa v ľudovom liečiteľstve Marco užíva proti bolestiam žalúdka, pri menštruácii a bolesti kĺbov, v prvotných štádiách reumatoidnej artritídy. Nachádza liečebné uplatnenie ako prostriedok proti neurózam, nepokoju, úzkosti, bolestiam hlavy a migréne a tiež ako podporný prostriedok pri astme a sennej nádche alebo na zlepšenie respiračných funkcií pri bronchitíde. Výpary tejto rastliny sa používajú ako repelent proti hmyzu a na dezinfekciu priestorov.

Tinktúru odporúčame ľuďom s výbušnou povahou ako nervové tonikum a tiež pre silných fajčiarov a konzumentov alkoholu na detoxikáciu organizmu od škodlivých látok a závislostí. Obsiahnuté látky zmierňujú následky nesprávneho stravovania, nezdravého životného štýlu a znečisteného prostredia.

Tinktúra z rastliny Marco (Ambrosia peruviana) je tiež osvedčeným prostriedkom na antiparazitárnu očistu čriev, predovšetkým od vlasovcov. Podľa najnovších vedeckých bádaní účinné látky obsiahnuté v tejto rastline poukazujú na sľubné výsledky v použití u neurodegeneratívnych ochorení, a to u Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby a sklerózy multiplex.

Prečítajte si viac o zaujímavej bylinke Marco.