Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Chcete si zachovať dobrú pamäť až do vysokého veku?

Článok vytvorený: streda, 25. októbra 2017, 15:23.20
Posledná zmena: streda, 25. októbra 2017, 15:28.11

Autor Andrej Medveď, Weltfit s.r.o.

Zhoršovanie pamäte a znížená schopnosť učiť sa nie je len výsledkom starnutia, ale aj pôsobenia rôznych chemických látok. Mozgové bunky sú veľmi citlivé na pôsobenie toxínov, a preto sú pred nimi chránené. Lenže niektoré toxíny dokážu pomerne dobre do mozgu prenikať napriek dobrej ochrane mozgu. Medzi takého toxíny patria okrem ťažkých kovov aj FLUORIDY.

Fluoridy sa bežne používajú v zubných pastách, ústnych vodách, mnohých látkach proti hubám, plesniam či burinám. Tie sa cez potraviny dostávajú do ľudského tela. Fluoridy v tele pôsobia neurotoxicky. Množstvá, ktoré sa do organizmu dostanú, ani nemusia byť veľké, ale ak sa neodstránia, spôsobujú časom problémy. Fluoridy pôsobia negatívne v hipokampe. Hipokampus je časť mozgu, ktoré je centrom učenia a pamäti. Následkom je zhoršovanie pamäte a schopnosti učiť sa. Neskôr sa môže pridružiť aj demencia.

Ak si chcete udržať dobrú pamäť aj vo vysokom veku, je potrebné fluoridy z mozgu odstraňovať. Na tento účel je vynikajúcim pomocníkom kurkumín. Bežne sa však kurkumín do mozgu nedostane, čo však neplatí o kurkumíne, ktorý sa nachádza v Neuracur-e značky Dr. Jacob's. Tento patentovo chránený kurkumín dokáže prenikať cez hematoencefalickú bariéru do mozgu a vyťahovať fluoridy z mozgu. Môže tam naplno rozvinúť svoje blahodarné účinky: prispieva k dobrej pamäti a k schopnosti rýchlejšie sa učiť. Vďaka kurkumínu môže byť človek mentálne vitálny aj do vysokého veku.

Kto má problémy s pamäťou a učením, mal by pravidelne užívať kurkumín.