Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Koenzým Q10

Článok vytvorený: piatok, 3. júna 2016, 13:28.47
Posledná zmena: piatok, 3. júna 2016, 13:48.17

Koenzým Q10 je nevyhnutný pre normálnu funkciu buniek. Starnutím sa jeho množstvo v organizme znižuje. Bez koenzýmu Q10 sa preruší tvorba energie, čím sa zastavia všetky biochemické pochody v bunke. Jedným z najlepšie preskúmaných účinkov koenzýmu Q10 je jeho schopnosť dodávať energiu pre prácu srdca a posilniť srdcový sval. Na základe niekoľkých výskumov sa potvrdilo, že chronický nedostatok koenzýmu Q10 môže mať pre srdce nepriaznivé dôsledky. Koenzým Q10 chráni pred civilizačnými chorobami vrátane rakoviny, predchádza rýchlemu starnutiu, únave, stresu a priaznivo pôsobí na imunitný systém. Má tiež priaznivé účinky pri ochoreniach zubov a pri paradontóze, ochoreniach dýchacích ciest a astmy. Užíva sa i pri liečbe porúch mozgových činností súvisiacich so schizofréniou a Alzheimerovou chorobou. Spomaľuje proces starnutia.

Koenzým Q10 (ubichinon, z latinčiny: všadeprítomný) je látka podobná vitamínom a je nenahraditeľná v dýchacom reťazci ľudskej bunky. Nachádza sa vo väčšine ľudských buniek (najviac Q10 obsahujú srdce, pľúca a pečeň, pretože tieto orgány majú najväčšie požiadavky na energiu). Koenzým Q10 sa z časti syntetizuje v tele, z časti je prijímaný potravou. Najvyššiu hodnotu v tele človeka dosahuje ubichinon okolo 20. roku života. S vekom klesá podiel vlastnej syntézy a v orgánoch dochádza k poklesu hladiny Q10. Hlavným dôvodom je nedostatok aminokyselín, minerálov, stopových prvkov a vitamínov (B3, B5, B6, B9, B12) predovšetkým z dôvodu nesprávnej výživy. Hodnota ubichinónu v organizme dospelého človeka sa pohybuje medzi 0,5-1 g, pričom 5-10 mg je dodávaných potravou (mäso, pečeň, ryby, orechy, strukoviny, semená, rastlinné oleje, karfiol, brokolica, zemiaky, cibuľa, špenát,...). Varením sa obsah ubichinónu – koenzýmu Q10 stráca, preto sa odporúča jesť hlavne surovú zeleninu. Aj v situáciách so zvýšenou energetickou spotrebou (fyzická práca, tehotenstvo, športové výkony, stres) rastie spotreba ubichinónu v organizme. Nedostatkom koenzýmu trpia tiež ľudia, ktorí sú vystavení účinkom toxických látok (lieky, cigarety...). Deficit koenzýmu nastáva aj pri liečbe vysokej hladiny cholesterolu statínmi.

Úpravou stravy, zmenou životného štýlu (pohyb na čerstvom vzduchu, vyhýbanie sa stresu), dopĺňaním potrebných vitamínov a aminokyselín sa dá dosiahnuť správna syntéza Q10 v tele. Substitúcia tejto životne dôležitej látky je ale veľmi dôležitá pre chorých ľudí a rekonvalescentov, po 50. roku života, pri srdcovej nedostatočnosti, ischemickej chorobe srdca a pri neurodegeneratívnych ochoreniach. V tele Q10 pôsobí aj ako silný antioxidant, zabraňuje oxidácii a pomáha účinne chrániť LDL-cholesterol pred oxidáciou. Podobne pomáhajú aj prírodný vitamín E a OPCUbichinon má ochranný účinok na srdcový sval, pozitívny výsledok bol dosiahnutý u pacientov s vysokým krvným tlakom. Okrem toho je jeho dopĺňanie vhodné pre posilnenie imunitného systému a ako prevencia nežiadúcich účinkov pri liečbe statínmi.

U ľudí aj u zvierat sa cca 80% koenzýmu vyskytuje v redukovanej forme (ubichinol), pričom v jednotlivých orgánoch je ich vzájomný pomer rôzny. Väčšina doterajších štúdií sa zameriavala na význam ubichinonu, preto predpokladaná lepšia biologická využiteľnosť ubichinolu musí byť ešte podrobne preskúmaná. Preukázaná bola ale zlepšená vstrebateľnosť ubichinonu v spojení s piperínom (extraktom z Piper nigrum).