Navštívte nás na Facebooku
Jazyk: Slovenský Český
Nákupný košík je momentálne prázdny
Prihláste sa
Nový zákazník? Zaregistrujte sa
Vytlačiť článok

Melatonín versus Covid-19

Článok vytvorený: utorok, 1. decembra 2020, 18:01.18
Posledná zmena: štvrtok, 10. marca 2022, 14:49.29

Melatonín a jeho úloha pri vírusových ochoreniach

Niektoré z najnovších výskumov sa zameriavajú aj na použitie melatonínu ako možnej doplnkovej liečby COVID-19. Nie je to prvýkrát, čo sa tento hormón používa v boji proti vírusovým infekciám. Melatonín je známy predovšetkým vďaka svojej úlohe pri regulácii cyklu spánok-bdenie a ako pomoc pre zlepšenie kvality spánku. Po celé desaťročia sa melatonín tiež skúmal pre svoju potenciálnu úlohu pri liečbe vírusových ochorení. Výskumy využitia melatonínu ako antivírusovej liečby pokračujú dodnes. Antioxidačné vlastnosti melatonínu pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a znižujú tak oxidačný stres, preto sa odborníci zameriavajú na použitie melatonínu pri liečbe COVID-19, ktorý ako každá vírusová infekcia zvyšuje v tele oxidačný stres. 

Vedci z Clevelandskej kliniky (štát Ohio) publikovali štúdiu v renomovanom časopise PLOS Biology, ktorá naznačuje, že hormón melatonín môže predstavovať terapeutickú možnosť liečby Covid-19. Autori štúdie píšu o takmer 27000 osobách, ktoré sa nechali testovať na Covid-19. Z nich bolo pozitívne testovaných 8274, pričom bola nápadná jedna charakteristika: „Zistili sme, že užívanie melatonínu prinieslo o 28% nižšiu pravdepodobnosťou pozitívneho výsledku laboratórneho testu na Sars-CoV-2“.

Melatonín má antioxidačné a protizápalové účinky a pomáha posilňovať imunitný systém. Podávanie melatonínu môže pomôcť udržať pod kontrolou vírusovú infekciu, akou je COVID-19, takže sa nepremení na život ohrozujúci stav. Medzitým hormón tiež chráni organizmus, pretože imunitný systém je silnejší a môže účinnejšie bojovať proti patogénu. Ale aj keď laboratórny výskum ukázal sľubné výsledky, sú potrebné ešte ďalšie klinické štúdie. Preto je aj naďalej aktuálne dodržiavanie bezpečnostných pokynov, aby sa zabránilo prenosu nákazy.

Melatonin B12

Melatonín pre ľahšie zaspávanie, s vitamínom B12 pre podporu psychiky. Bez laktózy a lepku, vhodné pre vegánov.

Dostupnosť: Na objednávku - dodanie cca 4 dni
Cena: 14,00 EUR / ks